Türkiye'nin İlk ve Tek Web Tabanlı Merkezi Muhasebe Sistemi

x
E-Dönüşüm
Kaynaklar
Destek Talep
Tanıtım Talep
7. Türkiye Muhasebe Forumu PDF Yazdır e-Posta

TÜRMOB’un düzenlediği “7. Türkiye Muhasebe Forumu”, 4-5 Mayıs 2012 tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirildi.

 

 

Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu’nda gerçekleşen  foruma yaklaşık binsekizyüz meslek mensubu katıldı. TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı ve Samsun SMMM Odası Başkanı Ahmet Havyalı’nın açılış konuşmalarıyla başlayan forumda; Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da birer konuşma yaptılar.

“Yeni Muhasebe ve Denetim Sürecinde TÜRMOB’un Rolü” başlığı altında düzenlenen forumun açılış konuşmasını yapan Nail Sanlı, mesleki konularda bilgi paylaşımlarını artırma ve bu noktada güçlü bir tartışma platformu yaratma prensibiyle yedi yıldır bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. TÜRMOB’un dünden bugüne geldiği nokta hakkında bilgiler de veren Sanlı konuşmasında ayrıca, yeni denetim sürecinde TÜRMOB’un verdiği eğitimlerin referans alınmasını istediklerinin; denetimin muhasebecilik mali müşavirlik mesleğinin bir alt dalı olduğunun, ayrı bir meslek olmadığının altını çizdi. Bu noktada yeni Türk Ticaret Kanunu kapsamında TÜRMOB olarak denetim, denetim standartları ve uygulamaları eğitimlerini tüm Türkiye genelinde başlattıklarını hatırlatan Sanlı, eğitim çalışmalarıyla meslek mensuplarının yeni sürece daha hızlı ve kolay adapte olmalarını hedeflediklerini söyledi.

Samsun’da birçok isim Forum’la bir araya geldi

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Başkanı Seyit Ahmet Baş’ın da katıldığı ve açılış bildirgesini sunduğu forum, muhasebe alanında birçok ismi bir araya getirerek sağlıklı bir tartışma ortamı sunan oturumlarıyla dikkat çekti. Forumun birinci gününde “Kamu Gözetimi  - TÜRMOB İlişkisi: Gözeten-Gözetilen” başlığı altında düzenlenen ilk oturuma Devlet Eski Bakanı ve IFAC Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker başkanlık yaparken; Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Durukan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Can Şımga Mugan ve TÜRMOB Genel Saymanı Burhan Gezgin konuşmacı olarak katıldılar. Panelin sonunda gerçekleştirilen ve dinleyicilerin de katıldığı tartışma bölümünün tamamlanmasıyla verilen kısa bir aranın ardından günün ikinci oturumuna geçildi.

Birinci günün “Yeni Muhasebe ve Denetim Süreci Kapsamında Mesleki Eğitim ve Sınavların Durumu” başlıklı ikinci oturumunu TÜRMOB Etik Kurul Başkanı Rıfat T. Nalbantoğlu yönetti. TÜRMOB - Temel Eğitim ve Staj Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ercan Bayazıtlı, Bartın SMMM Odası Başkanı Aykut Oktay Ulu, Gaziantep YMM Odası Sekreteri Ali İhsan Kaya ve Muğla SMMM Odası Başkanı Hasan Demir yaptıkları sunumlarla, yeni muhasebe ve denetim sürecinde eğitim, staj ve sınavlarla ilgili tabloyu değerlendirdiler. Günün son oturumu da genel değerlendirme ve tartışma bölümüyle noktalandı.

Etkinliğin ikinci gününde “Yeni Muhasebe ve Denetim Sürecinde TÜRMOB’un Rolü: Hesap Verebilirlik, Liderlik, Mentorluk, Rehberlik” başlığı altında bir panel düzenlendi. İstanbul SMMM Odası Başkanı veTÜRMOB Haksız Rekabet Kurulu Başkanı Yahya Arıkan’ın başkanlığını yaptığı oturumun panelistleri ise; T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Mustafa Güneş, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü İsmail Yücel, Kamu Gözetimi - Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Üyesi Doç. Dr. Orhan Çelik, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Volkan Demir, Ankara YMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin Çekici ve Bursa SMMM Odası Başkanı Mesut Topçu oldu. 7. Türkiye Muhasebe Forumu, TÜRMOB Genel Sekreteri Yücel Akdemir ve TÜRMOB Genel Başkan Nail Sanlı’nın yaptıkları değerlendirme ve kapanış konuşmalarının ardından sona erdi.

LUCA STANDINA İLGİ BÜYÜKTÜ!

7. Türkiye Muhasebe Forumu boyunca hizmet veren LUCA standı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Foruma ara verilen zamanlarda ciddi kalabalıkların gözlendiği stand çalışmasında LCD ekranlar aracılığıyla LUCA Mali Müşavir Paketi ile LUCA KOZA Ticari Paket ve Kurumsal Çözümler’in canlı tanıtımları gerçekleştirildi. Programların kullanımı, getirdiği avantajları ve yeni eklenen özellikleriyle ilgili merak edilen noktalar deneyimli LUCA’nın teknik ve satış-pazarlama ekipleri tarafından iki gün boyunca özenle yanıtlandı. Üyeler, programın kolaylıklarından ve avantajlarından sıkça bahsederken, ekibe sık sık memnuniyetlerini dile getirdiler. Ayrıca kullanıcıların programa dair paylaştığı görüş ve öneriler de, forum sonrasında değerlendirilmek üzere LUCA ekibi tarafından raporlandı.

LUCA ekibi, meslek mensuplarını biraraya getiren TÜRMOB organizasyonlarında özel stand çalışmaları organize ederek; üye ve kullanıcılarla birebir tanışıp, programın teknik özellikleri ve yeni ayrıcalıkları hakkında birinci ağızdan bilgilendirme fırsatını değerlendirerek kullanıcıların programı daha bilinçli ve aktif kullanmalarını sağlamayı hedefliyor.

 

Son Güncelleme ( Salı, 16 Ekim 2012 15:40 )