Türkiye'nin İlk ve Tek Web Tabanlı Merkezi Muhasebe Sistemi

x
E-Dönüşüm
Kaynaklar
Destek Talep
Tanıtım Talep
LUCA ile Banka Hesap Hareketlerini Muhasebeleştirmek Artık Çok Kolay... PDF Yazdır e-Posta

LUCA - Banka hesap hareketleri entegrasyonu 2010 yılının Haziran ayından itibaren devreye girmiştir. LUCA kullanıcılarına, banka hesap hareketlerinin muhasebeleştirilmesi sürecinde kolaylık sağlayan bu uygulama gün geçtikçe daha yaygın kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır.

İlk olarak Garanti Bankası’yla başlayan bu süreç; hızlı bir şekilde İş Bankası, Finansbank ve Akbank ile devam etmektedir.  

Türkiye’nin ilk web tabanlı merkezi muhasebe programı olan LUCA’ da, banka hesap hareketlerinin sisteme otomatik olarak gelmesi de Türkiye’de ilk olma özelliği taşımaktadır. Luca - Banka hesap hareketleri entegrasyonu, mali müşavirler ve onların müşterileri için banka hesap hareketlerinin muhasebe kayıtlarının, tümüyle otomatik olarak yaratılmasını sağlayan özel bir uygulamadır. Bu uygulama ile banka hesap hareketlerinin muhasebe kayıtlarına manuel aktarımı süreci tamamen ortadan kalkmıştır.

 

LUCA - Banka Hesap Hareketleri uygulamasından; LUCA üyesi olan serbest muhasebeci mali müşavirler ve onların muhasebe kayıtlarını tuttuğu tüm müşterileri faydalanabilmektedir. Bu uygulamanın getirdiği en büyük avantajlardan biri; yoğun zaman alan ve çok fazla emek gerektiren manuel işlemlerin son bulmuş olmasıdır. Hesap hareketleri otomatik olarak sisteme geldiği için zaman tasarrufu sağlanmış ve bu işlemlerin yarattığı iş yükünde %70'e varan azalma sağlanmıştır. Tüm işlemler sistemden otomatik yapıldığı için hata riski sıfıra inmiştir ve doğabilecek operasyonel riskler en aza indirgenmiştir. Hızlı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlanmıştır. 

 

Birçok banka ile devreye giren bu sistem çok yakında hemen hemen tüm bankalarla da gerçekleşecektir. İlkleri gerçekleştiren LUCA ile daha birçok yenilik ve kolaylık her zaman üye ve kullanıcılarımızla olmaya devam edecektir.